FOTO të pa para deri më tash, ja mjetet që i posedon Ushtria e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ia kanë dhuruar Kosovës 55 automjete ushtarake. Me këtë rast, presidentja e vendit, Vjosa Osmani shprehu mirënjohjen e saj ndaj presidentit të SHBA-së, Joe Biden, ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ushtrisë amerikane si dhe popullit amerikan.

Presidentja Osmani tha se SHBA-ja po kujdeset që Kosova t’i zhvillojë kapacitetet e saj ndërvepruese ushtarake, në fotot më poshtë mund ti shikoni mjetet e reja:

May be an image of outdoors
May be an image of military uniform and outdoors
May be an image of military uniform and outdoors
May be an image of 2 people and outdoors
May be an image of outdoors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *